SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Cultural heritage, NEWS

Go down 
2 posters
AutorPoruka
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

Cultural heritage, NEWS Empty
KomentarNaslov komentara: Cultural heritage, NEWS   Cultural heritage, NEWS Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 12:19 pm

Turist kažnjen zbog odrezivanja uha statue

Cultural heritage, NEWS 080409039

Finski turist koji je odrezao uho s jednog od svjetski poznatih statua na Uskršnjim otocima kažnjen je sa 17 tisuća dolara i zabranom dolaska na otok u trajanju od tri godine. 26-godišnji Marko Kulju platio je kaznu preko računa, a cijeli proces je nadgledao sud, javlja BBC.

Također se javno ispričao svim stanovnicima za oštećivanje spomenika koji se tamo nalazi već tisuću godina i koji je zaštićen zakonom.

"To je najveća pogreška u mom životu", kazao je Kulju za list La Tercera.

Finac je uhićen prošlog mjeseca i mogao je lako dobiti sedam godina zatvora. Policija je imala svjedokinju koja je kazala da je Kulju odlomio uho koje je zatim palo i razbilo se na komadiće.

Na Uskršnjim otocima ima oko 900 statua nazvanih "moai" i neki od njih su viši od 10 metara i teži od 80 tona. Otok je također pod zaštitom UNESCO-a od 1995. godine.
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

Cultural heritage, NEWS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cultural heritage, NEWS   Cultural heritage, NEWS Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 12:20 pm

he he he, ja bi i njemu uho odrezao... Rolling Eyes
Na vrh Go down
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

Cultural heritage, NEWS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cultural heritage, NEWS   Cultural heritage, NEWS Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 4:57 pm

joj debila, bas tako dex i ja bih njemu uho odrezala , ono slucajno cursing
spomenik star hiljadu godina, a on se nasao izivljavati , i kao ups, to je bila najveca greska u zivotu, glupan glupi Evil or Very Mad i samo na tri godine mu zabranili dolazak, ja bih mu zauvijek zabranila posjetu...
a meni su tako slatki ovi spomenici bas u super Embarassed , sjecam se da sam kupovala sveske na kojima su bile slike ovih spomenika Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content





Cultural heritage, NEWS Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cultural heritage, NEWS   Cultural heritage, NEWS Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Cultural heritage, NEWS
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: KULTURNI KUTAK :: Kutak poezije, pozorista,knjizevnosti, likovnoj umetnosti ...-
Idi na: