Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

Sprej za živi zid ;))))) Empty
KomentarNaslov komentara: Sprej za živi zid ;)))))   Sprej za živi zid ;))))) Icon_minitimeWed Jul 30, 2008 9:37 am

Argentinski nogometni savez nedavno je odobrio upotrebu posebnog spreja kojim bi se označavala udaljenost "živog zida" od izvođača slobodnog udarca.

Sudac će sprejom označiti propisanu udaljenost od 9 metara i 15 centimetara, a iscrtana linija nestat će za jednu minutu i neće biti nikakvih tragova na igralištu.

Ova novina bit će prvi puta upotrebljena u sljedećoj sezoni drugoligaškog natjecanja u Argentini, a idejni pokretač je sportski novinar Pablo Silva, koji je igrao nogomet u amaterskim takmičenjima.

"O tome kako riješiti problem pomicanja živog zida počeo sam razmišljati prije osam godina dok sam amaterski igrao nogomet. U jednoj utakmici gubili smo 0-1, a onda smo u 88. minuti zaradili slobodni udarac na rubu šesnaesterca. Ja sam izveo slobodnjak, no igrači iz živog zida su mi se prilikom šuta primakli na samo tri metra, a sudac nije poduzeo ništa", izjavio je Pablo Silva, kome su inžinjeri hemije pomogli da ostvari svoju ideju o spreju čiji trag nestane u minuti.

Registration date : 2008-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Sprej za živi zid ;)))))   Sprej za živi zid ;))))) Icon_minitimeWed Jul 30, 2008 9:40 am

e svasta ce jos da izmisle .. da mi je neko pricao da ce toliko stvari i u sportu da se menja rekla bi mu da laze ...