SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 OLIPMIJADA-BEIJING - 2008

Go down 
+3
bg_girl
evropljanin
elan
7 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 11:17 am

Citat :
Čavić: Još nisam svestan uspeha
Reuters


Srpski plivač Milorad Čavić izjavio je u nedelju da ni dan posle osvajanje srebrne olimpijske medalje na 100 metara delfin nije sasvim svestan uspeha koji je postigao.


"Verovatno svi razmišljate o tome kako su me pokrali i kako sam zbog toga ljut, ali nisam, presrećan sam. Ovo je veliki uspeh, verovatno još nisam svestan koliki", rekao je Čavić novinarima na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Čavić je medalju osvojio sa svega stotinkom zaostatka za najuspešnijim olimpijcem ikada Majklom Felpsom iz SAD.

"Jeste mi žao, ali i nije. Čak mi je sada i lakše nego juče, kada mi je bio najteži dan u životu. Ceo život sam čekao taj dan, konačno je došao i sada mi je mnogo lakše", istakao je Čavić.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 11:18 am

Citat :
Nole: "Preživeo sam frustracije"


Srpski teniser Novak Djoković ponovio je da je vrlo zadovoljan zbog osvajanja bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu, posebno pošto je to uspeo da učini posle teškog poraza od Rafaela Nadala. "Možda Olimpijske igre podnosim nešto emotivnije od drugih sportista, drugih tenisera. Preživeo sam dosta frustracija što se moglo videti posle duela sa Nadalom, kada su emocije preovladale, nisam mogao da se suzdržim", rekao je Đoković novinarima u Pekingu.


Đoković je posle nesrećno promašenog smeča od Nadala izgubio u neizvesnom meču od tri seta u polufinalu , ali je već sledećeg dana smogao snage da u borbi za bronzanu medalju savlada Džejmsa Blejka.

"Bilo je jako teško, samo ja znam kako sam se oporavio posle tog poraza. Na spavanje sam otišao u četiri sata ujutro, a već oko šest ili sedam popodne igrao sam za treće mesto. Uspeh više za mene je to što sam uspeo da na teren izađem uzdignute glave", istakao je Đoković.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 11:18 am

Citat :
Nadal osvojio zlatnu medalju

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je zlatnu medalju na OI, pošto je u finalu savladao Čileanca Fernanda Gonzalesa sa 2:1.
AP


Rezultat po setovima bio je 6:3, 6:7, 6:3. Nadal će, uz osvojenu zlatnu medalju, od ponedeljka postati prvi igrač sveta, gde će naslediti Švajcarca Rodžera Federera. Bronzanu medalju na olimpijskom turniru osvojio je Novak Đoković.


Nadal je odlično počeo meč i već u drugom gemu prvog seta napravio je brejk, a zatim poveo sa 3:0.

Do kraja prvog dela meča Nadal je sigurnom igrom osvajao gemove na svoj servis, iako je propustio još nekoliko prilika da napravi brejk.

Gonzales je u drugom setu pružio mnogo jači otpor favorizovanom Špancu.

Čileanac je prvi gem dobio na svoj servis i od tog trenutka je diktirao tempo, ali je u 12. gemu drugog seta, kod vođstva 6:5, propustio dve set lopte.

To je iskoristio Nadal, vratio se rezultatski u igri i izborio taj-brejk.

Gonzales u taj-brejku nije imao šanse da zaustavi razigranog Španca koji je od prvog poena imao inicijativu i na kraju zasluženo došao do vođstva od 2:0 u setovima.

U trećem setu čileanskom teniseru je već ponestalo snage, a u četvrtom gemu Nadal mu je oduzeo servis bez izgubljenog poena i poveo
sa 3:1.

Gonzales je u šestom gemu imao poslednju šansu da napravi brejk i smanji na 3:4, ali se Nadal vratio od 15:40 i na kraju osvojio gem za prednost od 5:2.

U sledećem gemu, na Gonzalesov servis, Nadal nije uspeo da iskoristi tri meč lopte. Četvrtu priliku za pobedu, medjutim, Španac nije propustio i na svoj servis Nadal je stigao do zlatne medalje.

Nadal, koji će od sutra i zvanično preuzeti prvo mesto na svetskoj rang listi od Rodžera Federera, trijumfom u Pekingu osvojio je novih 400 ATP poena.

Gonzales je, zahvaljujući plasmanu u finalu, osvojio novih 280 bodova na rang listi
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 11:19 am

Citat :
Sjang Liu odustao, Robles prošao
Reuters


Najveća zvezda kineske atletike Sjang Liu, aktuelni olimpijski šampion na 110 metara sa preponama, neće braniti titulu iz Atine pošto je zbog povrede odustao od takmičenja u Pekingu.


Iako je tokom zagrevanja bilo jasno da ima problem sa povredom, Liu se pojavio na startu svoje kvalifikacione grupe, uz ovacije sa tribina 'Ptičjeg gnezda', ali je posle poništenog prvog starta napustio stazu i stadion na zaprepašćenje kineske publike.

Sjangov trener u nedelju je izjavio da kineski as, koji je propustio veći deo sezone zbog povrede zadnje lože, ovog puta ima problem sa povredom Ahilove tetive.

Sjang Liu je bio glavna nada Kine za atletsko zlato na Igrama u Pekingu, a uz košarkaša Jao Minga je najpopularniji sportista u zemlji domaćina Olimpijskih igara.

Kinez je dominirao disciplinom 110m sa preponama sve do dolaska Dejrona Roblesa na scenu. 21-godišnji Kubanac pre 2 meseca je oborio Sjangov svetski rekord, a bez problema je obezbedio prolaz u sledeću rundu takmičenja u Pekingu i sada je skoro bez konkurencije u borbi za olimpijsko zlato.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 11:28 am

Citat :
Karakašević: Još nisam rekao poslednju reč

Jedini srpski prestavnik na stonotenskom olimpijskom tunriu na Igrama u Pekingu Aleksandar Karakašević već u prvom kolu moraće da pruži izuzetno dobru partiju, ukoliko želi da ispuni cilj koji je sebi postavio pred početak takmičenja.

Karakašević je naime, pre žreba, tvrdio da mu je cilj da prebrodi prva tri kola na tunriru, kako bi kasnije došao u priliku da se nadigrava se nekim od sjajnih kineskih stonotenisera.

U prvom kolu sprski reprezentativac sastaće se sa pobednikom duela između predstanika Turske Cem Zenga i Nigerijca Mandeja Merotohuna.



U tom duelu sa Zengom, Kinezom koji je uzeo trusko državljanstvo da bi mogao da učestvuje na pekinškig Igrama, Karakašević je favorit. Tim pre što je Zenga veoma dobro poznat našem reprezentativcu, s obzirom da je saigrač Slobodana Grujića u turskom Fenerbahčeu.

Karkašević je bolje ranigran na svetskoj listi od Zenga. Zauzima 57. mesto, dok se predstavnik Turske nalazi na 117. poziciji i naš as ga je ove godine već jednom pobedio na zvaničnim takmičenjima.

Nameravam da se borim do kraja. Kada sam već izborio plasman na Olimpijske igre, glupo bi bilo da ne pokušam da izvučem maksimum. Turnir je veoma težak, ali ja još nisam rekao poslednju reč u stonom tenisu i verujem da ću to u Pekingu i dokazati, naveo je Karakašević.

Ukoliko pobedi u prvom kolu 33. godišnji Karakašević će se u sledećoj rundi takmičenja sastati sa legendom svetskog i švedskog stonog tenisa Jergenom Personom.

Igre u Pekingu su treće u Karakaševićavoj karijeri. Na takmičenju u Atlanti 1996. je ispao u kvalifikacijama, sidnejske Igre je preskočio, dok je u Atini pre četiri godine stigao do trećeg kola, gde ga je zaustavio šlavni švedski as Jan Ove Valdner. U igri parova, sa Slobodnamo Grujićem, u Grčkoj je stigao do četvrfinala i zato kaže da još ne može da prežali što je na zahtev organizatora 29. Olimpijskih igara, umesto takmičenja dublova u program uvršten ekipni turnir.

Karakašević je istakao da je veoma raspoložen za igru i da sa nestrpljenjem čeka da počne da se takmiči. Do sada sam navijao za ostale naše sportiste. Sada je došlo vreme da i ja pokažem šta umem. Nadam se da će me malo poslužiti i sportska sreća, naglasio je Karakašević.

Stonoteniser Srbije ocenio je da su glavni favoriti za medalje domaći takmičari i Belorus Vladimir Samsonov.

"Kinezi su glavni favoriti za sve medalje, tu su dva Južnokorejca i Samsonov. Kinezi će imati veliki pritisak zbog domaćeg terena, a pojedinačno mislim da je Samsonov glavni favorit, iako na OI do sada nije imao neke rezultate", naveo je Karakašević.

Karakašević meč prvog kola na olimpijskom turniru igra sutra u 8.30 po srednjeevropskom vremenu.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 9:27 am

Citat :
19. avgust 2008. | Izvor: B92
Kraj turnira za odbojkašice Srbije
Reuters
Odbojkašice Srbije završile su takmičenje na Olimpijskim igrama u četvrtfinalu.


Srbija je poražena od selekcije Kube rezultatom 3:0, po setovima 26:24, 25:19, 26:24. Četvrtim uzastopnim porazom bez osvojenog seta naš tim oprostio se od takmičenja. Brazil je pobedio Japan 3:0 (25:12, 25:20, 25:16), a u preostalim četvrtfinalnim mečevima sastaju se Italija - SAD i Kina - Rusija.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 9:28 am

Citat :
Odbojkaši savladali Egipat

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Egipta sa 3:0, po setovima 25:16, 25:13, 25:17 u poslednjem kolu Grupe B i tako se plasirala u četvrtfinale olimpijskog turnira. Srbija je zauzela četvrto mesto u grupi, pošto je takmičenje u grupi završila sa dve pobede i tri poraza. U sredu će naši reprezentativci igrati sa Sjedinjenim Američkim Državama za plasman u polufinale.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 9:28 am

Citat :
Španović i Jelača bez finala
Mlade srpske ateltičarke Ivana Španović i Tatjana Jelača nisu uspele da se plasiraju u finale Olimpijskih igara u Pekingu.


Španovićeva, svetska juniorska šampionka u skoku udalj, preskočila je 6 metara i 30 centimetara, 45 centimetara manje od norme za finale. Španovićeva je bila 16. u svojoj grupi, a 31. u ukupnom plasmanu kvalifikacija za skok udalj. Jelača, bronzana sa juniorskog prvenstva sveta, u sve tri serije kvalifikacija je prestupila. Finale bacanja koplja zakazano je za četvrtak, a skok udalj dan kasnije.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:37 am

Citat :
Karakašević ubedljiv na startu

Reprezentativac Srbije Aleksandar Karakašević plasirao se u drugu rundu olimpijskog turnira u Pekingu.


On je na startu pobedio reprezentativca Turske Džema Zenga rezultatom 4:1, po setovima 11:8, 13:11, 11:7, 9:11, 11:1. U drugoj rundi rival našeg reprezentativca biže Šveđanin Jergen Peršon. Taj meč igra se u sredu od 8 časova po našem vremenu.


Pobednik meča Karakašević – Peršon igraće u šesnaestini finala sa Jukom Čeungom iz Hong Konga, devetim nosiocem olimpijskog turnira.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:38 am

Citat :
Trijatlonsko zlato Frodenou

Nemački reprezentativac Jan Frodeno osvojio je zlatnu medalju u trijatlonu na Olimpijskim igrama u Pekingu.
AP


Frodeno je ostvario rezultat od sat, 48 minuta, 53 sekunde i 28 stotinki. Kanađanin Sajmon Vitfild osvojio je srebrnu medalju rezultatom 1:48,58,47, dok je bronzu osvojio takmičar sa Novog Zelanda Bevan Doerti vremenom 1:49,05,59.


Reprezentativci u trijatlonu takmiče se u tri discipline – plivanje na kilometar i po, vožnja bicikla na 40 i trčanje na 10 kilometara.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:38 am

Citat :
Pobeda Australijanke u trijatlonu

Australijanka Ema Snousil osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u trijatlonu.
Reuters


Snousil je pobedila sa čak minut prednosti u odnosu na prve pratioce, pa je imala vremena da uzme zastavu Australije i da masući njom protrči kroz cilj. Ona je trku završila za sat vremena, 58 minuta, 27 sekundi i 66 stotinki.


Australijanka je u dosadašnjoj karijeri osvojila tri titule svetskog prvaka i devet naslova najbolje takmičarke na Svetskom kupu.

Srebrna medalja pripala je Vanesi Fernandes iz Portugala, dok je bronzano odličje pripalo još jednoj Australijanki Emi Mofat.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:39 am

Citat :
Kineskinjama zlato u skokovima


Kineskinje Vang Ksin i Čen Ruolin osvojile su u utorak zlatnu medalju u olimpijskoj disciplini sinhronizovani skokovi u vodu sa visine od deset metara. Australijski par koji čine Melisa Vu i Brajoni Kol osvojile su srebrnu medalju. Meksikanke Paola Espinoza i Tatjana Ortiz okitile su se bronzom.


I svetski šampioni Lin Juea i Huo Lijanga, kojima je ovo bilo prvo učešće na Olimpijskim igrama, uspeli su da Kini donesu zlato u skokovima i u muškoj konkurenciji.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:39 am

Citat :
Kinezi zlatni na tri metra

Kinezi Fej Vang i Kaj Ćin osvojili su zlatnu medalju u sinhronim skokovima sa trometarske skakaonice.


Fej i Kaj su u šest rundi skokova ukupno osvojili 469,08 poena, dok su Rusi Dmitrij Sautin i Juirj Kunakov osvojili srebrnu medalju sa 421,98 bodova. "Nastup nam je bio odličan, jer smo trenirali duže od 20 meseci. Ova zlatna medalja zauzimaće posebno mesto u svom životu", rekao je Vang posle dodele medalja.


Bronzana medalja pripala je Ukrajincima Ilji Kvašu i Aleksiju Prigorovu, koji su osvojili 415,05 poena.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:41 am

Citat :
Aramnau oborio tri svetska rekorda


Svetski šampion u dizanju tegova u kategoriji do 105 kilograma Andrej Aramnau osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu i oborio tri svetska rekorda. Belorus Aramnau podigao je ukupno 436 kilograma, što je novi svetski rekord. Aramnau je uspeo da izbaci 200 kilograma, što je takođe novi svetski rekord u izbačaju, a iz trzaja je uspeo da podigne 236 kilograma i tako postavio još jedan svetski rekord.


Ruski dizač Dmitrij Klokov zauzeo je drugo mesto podigavši ukupno 423 kilograma, dok je njegov kolega iz ruske reprezentacije Dmitrij Lapikov zauzeo treće mesto i osvojio bronzanu medalju rezultatom 420 kilograma.

Zlatna medalja koju je osvojio Aramnau prvo je olimpijsko zlato u dizanju tegova koje je ikada osvojila reprezentacija Belorusije.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:42 am

Citat :
Argentinci u privatnom hotelu


Fudbaleri Argentine vratili su se iz Šangaja u Peking, gde će u utorak igrati polufinalnu utakmicu protiv Brazila, ali se nisu smestili u olimpijsko selo sa ostalim sportistima, već su odlučili da borave u jednom od privatnih hotela u kineskoj prestonici. "Nacionalni fudbalski tim biće smešten u privatnom hotelu. Ne znam ko je doneo takvu odluku, ali fudbaleri verovatno žele da se što bolje skoncentrišu za važnu utakmicu protiv Brazila", izjavio je portparol Argentinskog olimpijskog komiteta Eduardo Mojano.


Pojedini argentinski fudbaleri, među kojima je vezni igrač Liverpula Havijer Maskerano, ranije su izrazili nezadovoljstvo smeštajem i tretmanom u olimpijskom selu.

Ekipa predvođena Lionelom Mesijem i Huanom Romanom Rikelmeom izborila je plasman u polufinale pobedivši u subotu u Šangaju selekciju Holandije sa 2:1 posle produžetaka.

Reprezentacija Argentine brani zlatnu medalju iz Atine, a podršku u Pekingu pružiće joj i legendarni Dijego Maradona, kao i talentovani napadač madridskog Atletika Serhio Aguero, koji se zabavlja sa mlađom Maradoninom ćerkom Đaninom.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:42 am

Citat :
Ženski fudbal: Finale Brazil - SAD

Ženske fudbalske reprezentacije SAD i Brazila sastaće se u finalu olimpijskog turnira u Pekingu.
AP


Brazilke su u polufinalu savladale Nemačku sa 4:1, dok su SAD bile bolje od Japana 4:2. Finale je na programu u četvrtak u 13 časova po srednjeevropskom vremenu.


Golove za Brazil postigle su Formiga u 43, Kristina u 49. i 76. i Marta u 53. minutu, dok je jedini pogodak za Nemice postigla Brigit Prins u 10. minutu.

Strelci za SAD u pobedi nad Japankama su bil Hakls u 41. i 81, Čalupni u 44. i O'Rili u 71. za SAD, a Ono u 17. i Arakava u 90. minutu za Japan.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 4:49 pm

Citat :
Nigerija u finalu



Fudbaleri Nigerije prvi su finalisti olimpijskog turnira u
Pekingu. Oni su u polufinalnom susretu pobedili selekciju Belgije
rezultatom 4:1.
OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 83161808748aabdbc47925588364926_orig
reuters
Na
poluvremenu je rezultat bio 1:0 za "Super orlove", koji su u drugom
poluvremenu napunili mrežu golmana Belgije. Golove za Nigeriju postigli
su Olubajo Adefemi u 17, Čenedu Ogbuke Obasi u 59. i 72. i Čibuzor
Okonkvo u 78. minutu, a strelac jedinog gola za Belgiju bio je Loren
Siman u 88. minutu.




Olimpijski šampion iz Atlante igraće sa boljim iz drugog polufinalnog meča gde se
sastaju najveći rivali Brazil i Argentina.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 19, 2008 4:50 pm

Citat :
Hoj do treće medalje u Pekingu



Britanski biciklista Kris Hoj osvojio je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu u sprintu.
OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 115610282448aabc35490b8653261329_246x324
reuters
Hoju
je zlatna medalja u sprintu treća u Pekingu. On je na na Olimpijskim
igrama 2000. godine u Sidneju osvojio srebrnu medalju. Britanski
predstavnici su u Pekingu osvojili sedam od 10 medalja u biciklizmu na
pisti. Srebrnu medalju osvojio je još jedan britanski vozač Džejson
Keni, koji je sa Hojom osvojio zlatu u ekipnom sprintu.




Bronzanu medalju u Pekingu osvojio je
Francuz Mikael Burže.
Na vrh Go down
le_chef
Pocetnik
Pocetnik



Broj komentara : 14
Registration date : 2008-08-18

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeWed Aug 20, 2008 12:09 pm

Pratim olimpijadu i mogu vam reci da nisam iznenadjen ovako losim plasmanima na ovoj olimpijadi. Koliko se u sport ulaze u Srbiji takvi su nam i uspesi.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeWed Aug 20, 2008 7:25 pm

Citat :
20. avgust 2008.
| Izvor: B92
Vaterpolisti Srbije u polufinalu

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 200211877148abfaff5f8c1762909398_big

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara pobedom nad Španijom sa 9:5 (0:1, 5:1, 2:1, 2:2).

Rival
u polufinalu, u petak, biće selekcija SAD. U drugom polufinalu sastaće
se Mađarska i Crna Gora. Tim Dejana Udovičića pružio je protiv Španaca
ubedljivo najbolju partiju u Pekingu, a aktuelne olimpijske
vicešampione predvodio je Pijetlović, sa 4 pogotka, dok su Vujasinović
i Ćirić postigli po 2.
Ključni period bio je druga četvrtina kada je
Srbija pogocima Udovičića, Vujasinovića (2), Pijetlovića i Ćirića
povela sa 5:2 i stekla prednost koju Španci do kraja ni u jednom
trenutku nisu uspeli da ugroze.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeWed Aug 20, 2008 7:26 pm

Citat :

20. avgust 2008. | 18:18

Poraz srpskih odbojkaša od SAD-a



Odbojkaši Srbije izgubili su od SAD-a rezultatom 3:2 (20:25, 25:23,21:25, 25:18, 15:12) u četvrtfinalu OI u Pekingu.
OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 147194811448ac43e899925927909834_246x312
Srpska
selekcija propustila je veliku priliku da se nađe u borbi za medalju.
Vodili su sa 1:0 i 2:1 u setovima, zatim i u taj brejku sa 7:4 i 9:7,
ali Amerikanci su smogli snage da ponovo naprave preokret i dođu do
pobede. U polufinalu SAD će igrati sa reprezentacijom Rusije, dok se u
drugom polufinalu sastaju Brazil i Italija.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeWed Aug 20, 2008 7:27 pm

Citat :
Abrahamijanu oduzeta bronza



OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 65725607448a6b855482b7620847972_246x191
Švedski
rvač Ara Abrahamijan diskvalifikovan je sa Olimpijskih igara i oduzeta
mu je bronzana medalja zbog napuštanja podijuma tokom ceremonije i
bacanja medalje na pod. Međunarodni olimpijski komitet (MOK) saopštio
je da je Ara Abrahamijan izbačen sa Igara jer je prekršio pravila
fer-pleja tokom ceremonije dodele medalja.




U
polufinalnoj borbi grčko-rimskim stilom u disciplini do 84 kilograma u
četvrtak, Abrahamijan je izgubio posle dosudjene kazne i Andrea Minguci
je prošao u polufinale. Kasnije je Italijan osvojio zlatnu medalju.

Šveđanin je na ceremoniji dodele medalja primio medalju, nakon čega je napustio podijum i bacio medalju na pod.

Izvršni komitet MOK-a naveo je da Abrahamijanov postupak predstavlja
izraz nepoštovanja prema ostalim sportistima na Olimpijskim igrama.

MOK je, takođe, saopštio da ta bronzana medalja neće biti dodeljena.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeWed Aug 20, 2008 7:27 pm

Citat :

20. avgust 2008. | 16:34

Boltu još jedno zlato i rekord!



OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 4885449948ac30d0d3c88571545549_246x187
AP
Jamajčanin
Usain Bolt kompletirao je olimpijsku 'duplu krunu' u sprintu, pobedom u
finalu trke na 200 metara, uz još jedan svetski rekord!




21-godišnji
atletičar ostvario je još jednu ubedljivu pobedu i rezultatom od 19,30
sekundi za 2 stotinke oborio dosadašnji rekord, koji je postavio
američki as Majkl Džonson, pre 12 godina u Atlanti.

Srebro je
osvojio Čurandi Martina (Holandski Antili), rezultatom 19.82, dok je
bronza pripala Šonu Krofordu (SAD), 19.96, nakon što je njegov
sunarodnik Valas Spirmon, koji je prošao kroz cilj na trećoj poziciji,
diskvalifikovan zbog istupanja iz svoje staze.

Posle trijumfa
i rekorda u trci na 100 metara, Bolt je nastupima u kvalifikacijama na
200 metara najavljivao još jedno impresivno finale i nije razočarao.

Jamajčanin je ovog puta istrčao punom snagom do kraja, zabeležio
ubedljivu pobedu, a svetski rekord je oborio uprkos vetru koji je
takmičarima duvao u lice na ciljnom pravcu.

Bolt je tako stao
rame uz rame legendarnom Karlu Luisu, poslednjem sprinteru koji je
osvojio duplu krunu, na Igrama u Los Anđelesu 1984. godine.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeWed Aug 20, 2008 7:29 pm







Citat :
Peti slučaj dopinga u Pekingu



Ukrajinska altetičarka Ljudmila Blonska, koja je osvojila srebrnu medalju u sedmoboju, bila je pozitivna na anabolički steroid.
OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 166865140848abe84f03315861820232_246x184
Reuters
Blonskoj
je, kako se navodi, Međunarodni olimpijski komitet odmah oduzeo medalju
i dodelio je trećeplasiranoj Amerikanki Hilijas Fontejn, dok je bronza
pripala Ruskinji Tatjani Čemovoj koja je takmičenje završila na 4.
mestu. Blonskoj je ovo drugi pozitivan nalaz na anabolike u karijeri.
Ukrajinska sedmobojka je 2003. godine bila kažnjena dvogodišnjom
suspenzijom zbog korišćenja stanozolola.




Ovo je peti slučaj dopinga na Igrama u Pekingu.

Pre Blonske, pozitivni na testu bili su španska takmičarka u biciklizmu
Marija Izabel Moreno, severnokorejski strelac Kim Jon Su, Do Ti Ngan
Tuong, gimnastičarka iz Vijetnama i olimpijska šampionka na 400 metara
s preponama iz Atine, Grkinja Fani Halkija.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeWed Aug 20, 2008 7:30 pm

Citat :

20. avgust 2008. | 08:28

Karakašević ispao od Peršona



Srpski stonoteniser Aleksandar Karakašević ispao je u drugom kolu olimpijskog turnira.
OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 58374519348abbd0d7550a007432362_orig
Reuters
Karakašević je poražen od švedskog veterana Jergena Peršona rezultatom 4-2, po setovima 11:8, 8:11, 12:10, 8:11, 11:8, 11:7.

U šesnaestini finala Peršon će igrati sa Jukom Čeungom iz Hong Konga, devetim nosiocem olimpijskog turnira.

Srbija više nema predstavnika na stonoteniskom turniru.




Peršon je bolje počeo meč i u prvom setu imao konstantnu prednost, koju je krunisao pobedom 11:8.

Šveđanin je poveo 2:0 u drugom setu, ali je naš stonoteniser tada veza
četiri poena i preuzeo inicijativu, koju je sačuvao do samog kraja
seta, do končanih 11:8.

Treći set počeo je odlično za
Karakaševića, bilo je 3:0, a prednost je držao do sredine seta. Tada
dolazi do velikog pada u igri, Peršon to koristi i stiče prednost 10:7.
Usledile su tri set-lopte koje je Karakašević odbranio, ali je
42-godišnji Peršon slavio 12:10.

Taj neuspeh iznervirao je srpskog igrača koji je sa svojim trenerom Zoranom Kalinićem vrlo bučno razgovarao.

To je imalo dobar efekat, Peršon je u četvrtom setu izjednačio samo
jednom, na 2:2, a Karakašević je bolju igru krunisao osvajanjem tog
seta.

Peti set počeo je prednošću srpskog igrača od 2:0, pa
4:1 i 6:3. U finiš je Karakašević ušao sa 8:6, ali je Peršon osvojio
pet uzastopnih poena i poveo 3-2 u setovima.

Šesti set počeo
je vođstvom Peršona 4:1, Karakašević je tad tražio tajm-aut, ali se
serija nastavila, Peršon je stigao do 8:2, posle čega je rutinski
zadržao prednost i ušao u treće kolo.

Šveđaninu su Igre u Pekingu šeste u karijeri, a šampion sveta bio je još 1991. godine.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeWed Aug 20, 2008 7:30 pm

Citat :

20. avgust 2008. | 12:10

Crna Gora u polufinalu



OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 150514147648abed8dd3582539244560_246x175
Reuters
Vaterpolo
reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Olimpijskih igara,
pobedom nad selekcijom Hrvatske, sa 7:6 (3:1, 2:3, 1:0, 1:2) i u petak
će igrati sa Mađarskom u borbi za finale.




Aktuelni
evrpski šampion vodio je tokom celog meča. Crnogorci su već u prvoj
četvrtini stekli vođstvo koje Hrvati do kraja nisu uspeli da stignu.
Golovima Gojkovića iz kontre u prvom minutu, a zatim i Janovića i
Ivovića sa igračem više, ekipa Petra Porobića stiže do 3:0, a Hrvatska
u međuvremenu ne koristi odličnu šansu za prvi gol, kada je Barać
pogodio prečku iz peterca. Ipak, Bušlje postiže gol u finišu četvrtine
za konačnih 3:1.

Početkom drugog perioda, Janović ne koristi
priliku iz peterca za 4:1, ali je to brzo nadoknadio Ivović, koji Crnu
Goru vraća na +3. Na drugoj strani, neizvesnost vraća Hinić sa dva
pogotka, pa je Hrvatska na poluvremenu imala samo gol zaostatka.

Treća četvrtina pripala je Crnoj Gori, a jedini gol postigao je
Janović. U poslednjem periodu Joković je pogodio za 5:6, a Gojković
vratio Crnu Goru na +2, 7:5. Konačan rezultat postavio je Barać,
Hrvatska je imala dve prilike za izjednačenje, jednu sa igračem više,
ali ih nije iskoristila.

Po dva gola za Crnu Goru postigli su
Janović, Ivović i Gojković, a jedan Janović. Na drugoj strani, Hinić je
postigao dva, a Marković, Đogaš, Joković i Bušlje po jedan gol.

Crna Gora u polufinalu ide na aktuelnog olimpijskog šampiona, Mađarsku,
dve selekcije u Pekingu su već igrale, u okviru prvog kola, kada je
bilo nerešeno, 10:10.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeFri Aug 22, 2008 9:36 am

Citat :
22. avgust 2008. | 05:56
Filipović oborio lični rekord
izvor b92


Srpski atletičar Nenad Filipović zauzeo je 30. poziciju i oborio lični rekord u takmičenju u hodanju na 50 kilometara na Olimpijskim igrama u Pekingu.


Filipović je rezultatom od 4 sata, 2 minuta, 16 sekundi popravio svoje do sada najbolje vreme za skoro minut i po, zauzevši 30. poziciju u konkurenciji 61 takmičara.

Zlato je pripalo Italijanu Aleksu Švarceru, koji je oborio olimpijski rekord, rezultatom od 3 sata, 37 minuta, 9 sekundi. Švarcer, osvajač bronze sa prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva u Osaki, se odvojio od vodeće grupe od tri takmičara na 40. kilometru i izdržao do kraja u vođstvu.
Slavlje Švarcera (Reuters)


Srebro je pripalo Australijancu Džeredu Talentu, kome je to druga medalja u Pekingu posle bronze u takmičenju na 20 kilometara. Talent je oborio lični rekord, vremenom od 3 sata, 39 minuta, 27 sekundi.

Poslednje mesto na podijumu zauzeo je Rus Denis Nižegorodov, osvajač srebra sa Igara u Atini, koji je prošao kroz cilj posle 2 sata, 40 minuta, 14 sekundi.

Takmičenje je održano u teškim uslovima, temperatura je u finišu iznosila preko 30 stepeni, što je bilo previše za pojedine takmičare, pa je tako Norvežanin Erik Tise u stanju potpune iscrpljenosti pao na stazu nakon prolaska kroz cilj, uz brzu intervenciju lekarskog tima.

Publika na stadionu "Ptičje gnezdo" pozdravila je ulazak svakog od takmičara, a Filipović je, čini se, bio prezadovoljan učinkom na današnjoj trci.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeFri Aug 22, 2008 9:37 am

Citat :
22. avgust 2008. | 08:24
MOK ispituje navode o Kineskinji He
Reuters


Međunarodni olimpijski komitet zatražio je od Svetske gimnastičke asocijacije (FIG) da istraži navode da je kineska gimnastičarka He Kesjin mlađa od 16 godina, što je granica za nastup na Olimpijskim igrama. He je na Igrama u Pekingu osvojila dve zlatne medalje, a u zvaničnim podacima stoji da je rođena 1. januara 1992. godine.


"Pošto je bilo nekih navoda da ona ima manje godina nego što se to vidi u zvaničnim dokumentima, zatražili smo od FIG-a da proveri podatke", naveo jedan od zvaničnika MOK-a, koji je želeo da ostane anoniman.

Godište kineske gimnastičarke dovedeno je u pitanje kada je jedan stručnjak za računare iz SAD objavio da je otkrio da je He rođena 1994. godine.

Portparol FIG-a Filipe Silaći odbio je da komentariše ove navode, ali je još pre mesec dana ova organizacija saopštila da je MOK potvrdio prijave svih takmičara za Olimpijske igre u Pekingu.

Selektor reprezentacije Kine Huang Jubin rekao je da ne postoje dokazi o tome da je He mlađa nego što je dozvoljeno i da istraga o toj stvari nije potrebna.

"Ja stvarno imam 16 godina i baš me briga šta ljudi pričaju", rekla je He posle osvajanja drugog olimpijskog zlata u Pekingu.

Kina je na Igrama u Pekingu osvojila devet zlatnih medalja od mogućih 14, što je novi rekord ove zemlje.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitimeFri Aug 22, 2008 9:38 am

Citat :
22. avgust 2008. | 03:01
SAD i Australija u finalu
Reuters


Ženske košarkaške reprezentacije Australije i SAD igraće u finalu olimpijskog turnira u Pekingu.


Australijanke su pobedile selekciju Kine, sa 90:56. Svetske šampionke do pobede su predvodile Belinda Snel, sa 16, i Kristi Herover, sa 14 poena. Najbolja u poraženoj ekipi bila je Man Bian sa 20, dok je Li Miao postigla 10 poena.

Sa druge strane, trostruke uzastopne šampionke, Amerikanke, pobedile su u drugom polufinalu Rusiju, sa 67:52.

Reprezentacija Australije osvojila je dve srebrne olimpijske medalje, na Igrama u Sidneju 2000. i Atini 2004. godine, dok će košarkašice SAD pokušati da osvoje četvrtu uzastopnu zlatnu olimpijsku medalju.

Utakmice za medalje igraju se u subotu.
Na vrh Go down
Sponsored content





OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OLIPMIJADA-BEIJING - 2008   OLIPMIJADA-BEIJING - 2008 - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
OLIPMIJADA-BEIJING - 2008
Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» hrvatska 2008
» EUROSONG 2008
» EXIT 2008 - 10-13.07
» MTV EMA Music awards 2008
» BG Car Show 2008 - Motopassion

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: SPORT :: U zdravom telu jos zdraviji duh!-
Idi na: