Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!

nina

Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

Fudbalsko prvenstvo Srbije 2008/09 Empty
KomentarNaslov komentara: Fudbalsko prvenstvo Srbije 2008/09   Fudbalsko prvenstvo Srbije 2008/09 Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 11:23 am

Poraz Zvezde u Novom Sadu, Partizan savladao Banat

U prvom kolu fudbalskog prvenstva Srbije postignuti su sledeći rezultati:

Novi Sad: Vojvodina - Crvena zvezda 2:0

Strelci: Pantelić u 37. i Aleksić u 90. minutu

Prvi pogodak je postignut posle velike greške Zvezdinog golmana Aleksandra Radivojevića i štopera Dejana Jakovića, pa je najiskusnijem igraču Vojvodine u toj situaciji nije bilo teško da odbijenu luptu samo sprovede u gol.

Aleksić je u igru ušao u 84. minutu utakmice, a gol je postigao nakon drugog kontakta sa loptom. Nakon kontranapada on je iskoristio dugačak pas Vladimira Buača i prevario istrčalog golmana Radivojevića.

Zvezda, koja je prošle sezone bila drugoplasirana ekipa srpskog prvenstva, utakmicu je završila sa 10 igrača na terenu, pošto je Pavle Ninkov isključen u 82. minutu. On je bez lopte odgurnuo igrača Vojvodine Vladimira Vukajlovića, zbog čega je dobio crveni karton.

Vojvodina je u većem delu igre do postizanja gola kontrolisala loptu. U periodu između dva gola njeni igrači su prepustili inicijativu igračima Zvezdi i pokušavali iz kontranapada da ugroze gol protivnika, a najizgledniju priliku imao je Miodrag Stošić koji je pogodio prečku.

Crvena zvezda se tokom utakmice našla u četiri izglednije prilike za gol, ali su Edgar Da Silva u dva navrata, Branimir Subašić i Nenad Milijaš bili neprecizni.

Trener Crvene Zvezde Zdenjek Zeman posle utakmice izjavio je da je njegov tim "doživeo težak poraz".

"Ekipa je meč odigrala bez pasa, a greške koje su moji igrači načinili platili smo porazom", rekao je Zeman.

Trener Vojvodine Dragoljub Bekvalac rekao je da je u uvertiri današnje utakmice bila suština i da je od toga i zavisilo koji će tim prvi dati gol.

"Nakon gola svesno smo pustili Zvezdu i postavili plitku odbranu, vrebajući našu šansu iz kontri", rekao je Bekvalac.

Utakmici u Novom Sadu prisustvovalo je oko 7.000 gledalaca. Na stadionu i oko njega nije bilo incidenata.

Beograd: Partizan - Banat 1:0

U poslednjoj utakmici prvog kola ekipa Partizana savladala je na svom terenu tim Banata sa 1:0. Gol odluke viđen je u 68. minutu, kada je Zoran Tošić postigao sjajan pogodak odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Mogli su crno-beli i ubedljivije da slave, ali je kapiten Đorđević promašio jedanaesterac u 40. minutu utakmice.
Igrači Partizana imali su terensku inicijativu tokom čitavog meča, i reklo bi se, odigrali koliko im je bilo dovoljno za prvu prvenstvenu pobedu i dobar početak odbrane duple krune.

Beograd: Rad - Javor 0:0

Povratnici u najkvalitetniju fudbalsku ligu Srbije, timovi Rada i Javor Habitfarma iz Ivanjice, odigrali su utakmicu bez puno lepih akcija i fudbalskih poteza. Domaći Rad uglavnom je imao inicijativu. Sa druge strane, gosti su u Beograd došli da sa ciljem da ostanu neporaženi. Taj cilj su i ostvarili, iako su imali par dobrih prilika za gol. Najbliži pogotku u redovima Javora bio je Milović u 10 minutu meča, ali je njegov šut posle kornera završio pored gola.

Rad je konstantno napadao, ali domaći nikako nisu uspevali da pronađu pravi put do gola Nemanje Supića. Teodorović je bio pokretač gotovo svih napada Rada na sredini terena. Najbolju šansu za ,, građevinare" propustio je napadač Jovančić u početkom drugog dela igre, ali je golman Supić odlično reagovao.

U narednom kolu Javor Habitfarm dočekuje tim Vojvodine, dok Rad gostuje na Banovom brdu ekipi Čukaričkog Stankom.

Čačak: Borac - Čukarički 0:0