SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 V(IJ)EST DANA !

Go down 
+12
francuz
Srculence
ko_bi_znao
nedodirljiva
aseemic
Dajana
Miss Independent
bg_girl
barbara
dex_am
milica cobanica
elan
16 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 8:29 pm

Đoković u četvrtfinalu Dubaija

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Francuza Fabrisa Santoroa sa 6:3, 7:6 (7-3) u drugom kolu turnira u Dubaiju posle 1 časa i 36 minuta. Treći teniser sveta se tako revanširao Santorou za prošlogodišnji poraz u Parizu. Novakov naredni rival biće Rus Igor Andrejev, koji je iznenadio sedmog nosioca Rišara Gaskea – 6:3, 6:4. Đoković i Andrejev su dva puta igrali međusobno i oba puta trijumfovao je naš teniser – u Eštorilu sa 6:2, 4:6, 7:6 i na Rolan Garosu sa 6:3, 6:3, 6:3.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 11:45 pm

ja sam opet plavusa lol!
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 11:48 pm

milica cobanica (citat):
ja sam opet plavusa lol!

Napokon ... geek
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeThu Mar 06, 2008 11:15 am

milica cobanica (citat):
ja sam opet plavusa lol!

cestitamo :klap-klap:
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 3:16 pm

Gorivo u Srbiji najskuplje u regionu

Gorivo na pumpama u Srbiji, od subote u ponoć koštaće desetak para manje od sto dinara.

Sa ovim pokupljenjem građani Srbije kupovaće najskuplji benzin u regionu. Zemlje u okruženju povećanje cijene sirove nafte u svijetu pokušale su da ublaže smanjenjem akciza, ali u ministarstvu finansija Srbije kažu da takve mjere nisu planirane, prenosi B92.

Gorivo na pumpama u subotu poslije ponoći, biće skuplje u prosjeku za 2,5 dinara.

Tako će vozači u Srbiji, motorni i bezolovni benzin umjesto 97,60 ubuduće plaćati 99,85 dinara po litru.

U Ministarstvu rudarstva i energetike kažu da je poskupljenje posljedica rasta cijene sirove nafte u svijetu koja je dostigla cijenu od 105 dolara po barelu.

Gorivo u Srbiji sa cijenom od 1,16 eura po litru je najskuplje u regionu.

Iako ekonomisti smatraju da bi cijena goriva u Srbiji bila dosta niža kada bi država smanjila dažbine, kao što su to uradile Slovenija i Hrvatska, u ministarstvu finansija kažu da trenutno o tome ne razmišljaju.

Kako je rečeno za B92 akcize na gorivo su jedan od najznačajnijih prihoda u budžetu, i država ne želi toga da se odrekne.

Gorivo u Srbiji skuplje je nego u regionu i pojedinim zemljama Evropske unije, a sadrži više olova, sumpora i kancerogenih aromata, prenose beogradski listovi.
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 3:29 pm

da, da poskupelo pre dva dana sutra opet .. eeee da je samo gorivo poskupelo .. muka mi je vise od ove drzave ...
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 3:31 pm

elan (citat):
da, da poskupelo pre dva dana sutra opet .. eeee da je samo gorivo poskupelo .. muka mi je vise od ove drzave ...

ma i meni je moja ti.... mislim od ove moje Embarassed
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 3:35 pm

ma idemo na karibe ili jamaicu ... hehe bananaparty
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeSat Mar 08, 2008 1:49 am

ne hvala. ne ide mi se u drzave koje ili pogadjaju uragani ili neki ratovi...
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeSat Mar 08, 2008 8:17 pm

Koštunica: Kraj vlade
8. mart 2008. | 16:03 -> 17:28 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Vojislav Koštunica na konferenciji za novinare izjavio da ne postoji više mogućnost za dalji rad vlade i da treba vratiti mandat narodu.
Vlade Srbije ne funkcioniše i u ponedeljak će uputiti obrazložen predlog predsedniku Srbije da raspiše vanredne izbore za 11. maj, izjavio je danas premijer Vojislav Koštunica. Na konferenciji za novinare u vladi, Koštunica je rekao da vlada nema jedinstvenu politiku oko suštinskog pitanja - "Kosova i Metohije u sastavu Srbije".

Ako vlada nema jedinstvenu politiku, ne može da funkcioniše, to je kraj vlade i vraćamo mandat narodu, rekao je Koštunica.

On je najavio da će vlada na sednici 10. marta utvrditi obrazložen predlog predsedniku Srbije da raspusti skupštinu i raspiše vanredne parlamentarne izbore za 11. maj, za kada su raspisani i pokrajinski i lokalni izbori.

wohooo wohooo wohooo wohooo wohooo wohooo
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 3:39 am

lol! bas sam se ismijala danas kad sam cula na dnevniku lol!
pa stvarno ne znaju vise sta ce od sebe nerazumem
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 3:41 am

neka neka samo neka ona pada .. jedva smo cekali .. da se nije sam sklonio MI bi ga sklanjali .. nenormalni su vise ... lol!
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 3:23 pm

Srbija u maju na nove izbore
9. mart 2008. | 10:05 -> 13:15 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Posle jučerašnjeg obraćanja premijera i reakcije predsednika Srbije, jasno da druga Vlada Vojislava Koštunice sutra pada.


B92 Info Vesti Izbori
Srbija u maju na nove izbore
9. mart 2008. | 10:05 -> 13:15 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Posle jučerašnjeg obraćanja premijera i reakcije predsednika Srbije, jasno da druga Vlada Vojislava Koštunice sutra pada.

Kraj partnerstva: Lider DSS-a sa funkcionerima DS-a (FoNet)
Kraj partnerstva: Lider DSS-a sa funkcionerima DS-a (FoNet)
Predsednik Srbije Boris Tadić saopštio je sinoć da uvažava stav premijera da više nije u mogućnosti da vodi Vladu Srbije i najavio da će, kada bude dobio odluku Vlade, raspisati izbore u skladu sa svojim ustavnim ovlašćenjima.

"Premijer Vojislav Koštunica obavestio me je da će u ponedeljak sazvati sednicu vlade na kojoj će predložiti odluku o raspuštanju parlamenta i raspisivanju parlamentarnih izbora za 11. maj", navodi se u saopštenju predsednika Srbije.

Tadić se nije složio sa ocenom premijera da Vlada nema jedinstvenu državnu politiku prema Kosovu u sastavu Srbije.

"Smatram da se radi o tome da Vlada Srbije nema jedinstven stav oko evropske i ekonomske perspektive Srbije i njenih građana. Uveren sam takođe da ćemo naše Kosovo od nezavisnosti najbolje braniti upravo članstvom u Evropskoj uniji", navodi se u Tadićevom saopštenju.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeMon Mar 10, 2008 3:00 pm

Tadić: Nije bilo dogovora o EU
10. mart 2008. | 07:23 -> 12:08 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić rekao da je Vlada Srbije pala zato što nije bilo dogovora kojim putem i kojom dinamikom u EU.
Tadić je u "Utisku nedelje" TV B92 razlozima pada Vlade dodao i rezoluciju koju je predložila SRS, a koju je podržala koalicija DSS-NS. On je rekao da je izvesno da će nakon sednice Vlade Srbije dobiti predlog da raspusti Skupštinu Srbije i dodao da će o tome za kada će raspisati izbore odlučiti danas.
On je naveo da će se voditi celishodnim rešenjem da oni budu raspisani u isto vreme za kada su raspisani i lokalni i pokrajinski izbori kako se ne bi trošilo previše sredstava.
Lokalni i pokrajinski izbori zakazani su za 11. maj.
Boris Tadić je ponovio da se zalaže za očuvanje Kosova i Metohije kao i za ulazak Srbije u EU, navodeći da evropske integracije mogu samo pomoći u borbi za očuvanje teritorijalnog integriteta i suvereniteta.
On je odbacio mogućnost da DS na predstojećim izborima nastupi na zajedničkoj listi sa Liberalno-demokratskom partijom, Demokratskom strankom Srbije ili Novom Srbijom.
"Ja sa neodlučnima nisam na zajedničkoj listi", rekao je Tadić podsećajući da su te stranke bile uzdržane na nedavnim predsedničkim izborima, kada su građani, prema njegovim rečima, odlučivali o budućnosti zemlje.
On je, međutim, naveo da je moguća zajednička izborna lista DS, G17 plus, Sandžačke demokratske partije Rasima Ljajića i još nekih stranaka.
"Politika DS je više nego jasna. Na predsedničkim izborima dobila je podršku građana i obavezan sam da je sprovodim. To je politika i Kosovo i Evropska unija. Svi koji su spremni da sprovode takvu politiku dobrodošli su da se menjaju", rekao je Tadić.
On je ocenio i da će predstojeći vanredni parlamentarni izbori biti "drugo poluvreme predsedničkih
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeMon Mar 10, 2008 4:45 pm

pada pada pada pada, sta to pada pada vlada, vec su mnoge pale vlasti pa ces i ti vojo pasti, pada pada pada pada pada pada pada pada, sta to pada - pada vlada dance
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeThu Mar 13, 2008 4:25 pm

B92 Info Vesti Izbori
Tadić raspisao izbore
13. mart 2008. | 08:20 -> 13:55 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Predsednik Republike Boris Tadić potpisao je ukaz o raspuštanju Skupštine i raspisivanju vanrednih parlamentarnih izbora.
Predsednik je doneo ukaz kojim raspušta parlament i istovremeno je raspisao izbore za narodne poslanike, koji će se održati istog dana kada i već zakazani pokrajinski i lokalni izbori. Vlada Srbije predložila je raspuštanje parlamenta, uz obrazloženje da više nema jedinstvenu i zajedničku politiku, što je onemogućava da utvrđuje i vodi politiku države.

"Izbori su demokratski put na kome će građani reći kako Srbija treba da se razvija u godinama koje dolaze. Ovo je nova šansa da ojačamo naše kapacitete za odbranu suvereniteta i teritorijalnog integriteta zemlje, da ojačamo našu ekonomsku perspektivu kroz proces evropskih integracija, da potvrdimo demokratski kapacitet društva i da menjamo stvari nabolje", kaže se u saopštenju predsednika.

Tadić je pozvao sve učesnike da kampanja bude fer i korektna i da protekne u mirnoj i demokratskoj atmosferi, "kako bi Srbija dobila stabilne institucije koje će u narednim godinama efikasno raditi na dobrobit svih građana Srbije".

Podsetimo, predsednik Skupštine Oliver Dulić razgovarao je juče sa šefovima poslaničkih grupa i obavestio ih da neće biti nastavljena prva sednica prolećnog zasedanja.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeFri Mar 14, 2008 3:43 pm

Neka Nole nosi zastavu, ja ću zlatnu medalju

Srpski tenis će narednih dana u Indijen Velsu biti zastupljen sa petoro igrača i singl konkurenciji. Ana Ivanović, Jelena Janković, Novak Đoković, Janko Tipsarević i Dušan Vemić, koji je u turnir stigao iz kvalifikacija, vodiće nove bitke za poene i poboljšanje plasmana na ATP i WTA rang listi.

Ana Ivanović je ove godine prvi nosilac na turniru teniserki i obzirom na tu činjenicu, logično da je u centru pažnje američkih medija. Druga teniserka sveta juče je za „Foks sports“ pričala o prioritetima u nastavku sezone, a najveći cilj je, kako kaže, medalja na Olimpijadi. Po mogućnosti - zlatna!
- Naravno da je osvajanje grend slem titule velika stvar, ali ja bih radije uzela zlato na Olimpijadi u Pekingu! Razlog je što se igre održavajaju jednom u četiri godine, a za grend slem trofej imate mnogo prilika da ga osvojite.
Anu bi mnogi želeli na mestu nosioca zastave Srbije na ceremoniji otvaranja u Pekingu, ali ona ima drugačiju ideju:

- Ja bih da u toj ulozi bude Novak Đoković. On je šoumen, ali nadam se da će u toj prilici biti ozbiljan i da neće praviti šale. Možda skine majicu, ali svejedno, on je prvi kandidat da ponese zastavu - izjavila je Ana.
Ona je navela i da je cilj i dalje isti, a to je da postane prva igračica sveta.
- Sada sam druga na listi, dakle, ne možete biti bliže tom cilju. U Australiji sam naučila šta moram da unapredim, verujem da ću u tome uspeti. Ova godina će biti interesantnija, jer pored Enan ima nekoliko igračica koje mogu da se odlično nose sa njom - smatra Ivanovićeva.
Ona je juče objavila da će od 28. jula do trećeg avgusta učestvovati na turniru u Montrealu, na Otvorenom prvenstvu Kanade, koje je osvojila pre dve godine.
- Bilo mi je izuzetno lepo tamo pre dve godine, tako da se zaista radujem ponovnom odlaskui novom susret sa publikom. To će mi biti prvi turnir posle Vimbldona. Shvatila sam da sam prošle godine svaki put posle odmora osvojila turnir! To saznanje mi je pomoglo da naučim kako moje telo funkcioniše i šta je dobro za mene - poručila je Ana.
Blic Press d.o.o.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeFri Mar 14, 2008 3:46 pm

Formula za Abhaziju i Južnu Osetiju
Ruska Duma, donji dom parlamenta, na jučerašnjoj sednici o nepriznatim pokrajinama u kavkaskom regionu i Moldaviji, predložio je vladi da razmotri formulu odnosa sa ovim autonomijama, koja podrazumeva otvaranje ruskih misija na njihovoj teritoriji, uvođenje bescarinske trgovine i pomoć da ove republike postanu članice svih međunarodnih organizacija i foruma od njihovog interesa.

Preporuke će, kako je najavio Grigorij Karasin, zamenik ruskog ministra spoljnih poslova, „imati težinu“ u situaciji kada je Kosovo iskomplikovalo pronalaženje rešenja i izazvalo napetost.
Istovremeno, Leonid Sluckij, zamenik predsednika Komiteta za spoljnopolitočke odnose ruske Dume, izjavio je da Rusija priznaje suverenitet i teritorijalni integritet Gruzije.
„Pozicija Rusije se zasniva na međunarodnom pravu. Mi priznajemo suverenitet i celovitost Gruzije, čiji su delovi Abhazija i Južna Osetija, i nećemo menjati svoj stav“, rekao je Sluckij.
U preporukama Dume sadržani su i predlozi za izmenu forme odnosa Rusije s nepriznatim republikama, jačanje podrške ruskim državljanima na njihovom tlu, a takođe za odlučno suprotstavljanje bilo kakvim pokušajima spoljnopolitičkog, ekonomskog i vojnog pritiska na te pokrajine. Naglašeno je da treba nastaviti postojeće mirovne operacije za rešenje sukoba oko Abhazije, Južne Osetije i Pridnjestrovlja na osnovu obostrano prihvatljivih sporazuma.
Duma će, kako je najavljeno, o ovome nastaviti diskusiju 19. marta.
Predstavnici nepriznatih autonomija su pripremili dokument o zajedničkim akcijama za priznanje nezavisnosti. Hugzar Ašuba, predsednik Parlamenta Abhazije, rekao je da Rusija „sada, posle presedana Kosova, ima dovoljno razloga da otvoreno saopšti svetu da priznaje nezavisnost Abhazije“. S tim se složio Jevgenij Ševčuk, predsednik Parlamenta Pridnjestrovlja, koji je naglasio da njegova republika ima više istorijskih osnova za nezavisnost nego Kosovo.
Blic Press d.o.o.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeFri Mar 14, 2008 11:12 pm

Medved osuđen za krađu meda

V(IJ)EST DANA ! Medved_v

SKOPLJE - Sud u Bitolju proglasio je krivim medveda za krađu meda i nanošenje štete pčelaru Zoranu Kiseloskom iz sela Cerovo, koji je pokušavao životinju da otera zvucima turbo-folka. Kako medved nema vlasnika, ali je pod zaštitom države, Republici Makedoniji naređeno je da pčelaru Kiseloskom zbog oštećenih košnica i pojedenog meda plati odštetu od 140.000 makedonskih denara ili 3.500 evra.

- U moj pčelinjak u Krivokoštanima dolazio je gladni medved i jeo med. Pri tome mi je i košnice porušio. Nekoliko noći sam ga čekao, ali se nije pojavljivao - pre godinu dana ispričao je Kiseloski skopskom „Dnevniku“.
Kiseloski je od jednog čoveka čuo da se medvedi plaše glasne muzike pa je odlučio da u pčelinjak postavi radio i pušta turbo-muziku.
- Sproveo sam kabl od najbliže kuće i instalirao dve sijalice i dva radija, a namestio sam ih na stanicu koja non-stop pušta turbo-muziku, a prednjače pesme Svetlane - Cece Ražnatović iz Srbije - rekao je Kiseloski.
Njegov plan je uspeo i medved dve-tri nedelje nije dolazio u pčelinjak. Ali onda je u selu nestala struja, pa se medved vratio i uništio pčelinjak. Kiseloski, koji živi pedesetak kilometara od sela u kome mu je pčelinjak, međutim, nije odustao, već je presavio tabak i tužio medveda i državu za nanetu štetu.
- Tužio sam državu koja je donela zakon o zaštiti medveda. Ne znam kako će se završiti bitka koja je počela muzikom, a koju sada vodi moj advokat - rekao je pre godinu dana Kiseloski.
Posle nekoliko ročišta sud u Bitolju utvrdio je da je medved kriv i da se naslađivao medom iz pčelinjaka Zorana Kiseloskog. Sud je naložio državi da isplati odštetu pčelaru, a na presudu se žalio državni pravobranilac.

Blic online
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeMon Mar 17, 2008 1:43 pm

Rekonstrukcija Gazele će kasniti
08:48 | Izvor: Beta
Beograd -- Početak rekonstrukcije mosta Gazela će kasniti oko godinu dana, jer Skupština Srbije nije ratifikovala ugovore o kreditu sa EIB.

Javno preduzeće Putevi Srbije saopštilo je da to odlaganje može prouzrokovati poskupljenje radova na rekonstrukciji i do 50 odsto, zbog rasta cene gvožđa i ostalog materijala.

Evropska investiciona banka (EIB) odobrila je kredite od 66 miliona evra, od kojih je 33 miliona evra obezbeđeno za rekonstrukciju mosta Gazele i 33 miliona evra za rehabilitaciju glavnih i regionlanih puteva i mostova u Srbiji.

Ta sredstva ne mogu da se koriste dok ugovore na ratifikuje Skupština.

Skupština Srbije raspuštena je 13. marta, čime je i prestao mandat Vlade Srbije. Novi parlamentarni izbori raspisani su za 11. maj 2008.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeMon Mar 17, 2008 1:43 pm

A sta pa u Srbiji ne kasni Question Question Question
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeWed Mar 19, 2008 9:35 pm

Zlato i rekord Čavića u Ajndhovenu
V(IJ)EST DANA ! 118527700447e157a0ed262390537146_big
Srpski plivač Milorad Čavić osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin na Evropskom prvenstu u Ajndhovenu. Čavić je, pored osvojenog zlata, napravio i novi evropski rekord pošto je dužinu od 50 metara isplivao za 23 sekinde i 11 stotinki. To je za 14 stotinki bolji rezultat od prethodnog rekorda koji je takođe držao naš plivač.

Srebrnu medalju osvojio je Ukrajinac Sergej Breus sa rezultatom 23,48, a bronzanu Španac Rafael Munjos Peres.

Svetski rekord na 50 metara leptir iznosi 22,96 sekundi, a postavio ga je Južnoafrikanac Roland Šuman 25. jula 2005. godine u Montrealu.
Izvor: B92
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeThu Mar 20, 2008 12:07 am

19. mart 2008. | 09:21 -> 18:25 | Izvor: B92, Tanjug
Kolombo, Beograd -- Čuveni britanski pisac naučne fantastike Artur Klark preminuo je danas u 90. godini u Šri Lanki, izjavio je njegov sekretar.

"Umro je od srčanog napada", rekao je Roan de Silva, javlja Rojters. Autor romana "Odiseja u svemiru 2001" poželeo je za svoj 90. rođendan, decembra prošle godine, da se javi vanzemaljac, da se ljudi odviknu od korišćenja nafte i da u Šri Lanki zavlada mir. Ser Artur Čarls Klark se, uz Isaka Asimova, smatra najpoznatijim piscem naučne fantastike.

Ali, za razliku od njega, Klark se čvrsto držao nauke i njenih realnih dometa i hipoteza.

Glavne teme njegovih romana i priča su istraživanje kosmosa, mora i vremena, mesto čoveka u vasioni i posledice ljudskih kontakata sa vanzemaljskim inteligencijama.

Rođen je u Majnhedu, u Somersetu u Engleskoj. Posle srednje škole, pošto nije imao para da plati univerzitetsko obrazovanje, zaposlio se kao revizor u jednom ministarstvu.

Tokom Drugog svetskog rata služio je u RAF-u kao specijalista za radare i učestvovao u izgradnji prvih sistema za rano uzbunjivanje i automatsko navođenje pilota sa zemlje.

Posle rata završio je Kraljevski koledž u Londonu i magistrirao matematiku i fiziku 1948. godine.

Njegov najveći doprinos nauci je ideja da bi geostacionarni sateliti mogli da se koriste kao komunikacioni releji. U njegovu čast, Međunarodna astronomska unija nazvala je geostacionarnu orbitu Klarkovom orbitom.

Godine 1951. napisao je kratku priču "Stražar" koju je poslao na jedno Bi-Bi-Si-jevo takmičenje. Priča je odbijena na tom takmičenju i komisija ju je ocenila veoma lošom.

Međutim, 1964. ta priča postaće glavna inspiracija za njegovo verovatno najpoznatije delo i film koje je napisao zajedno sa Stenlijem Kjubrikom - "Odiseja u svemiru 2001", premijerno prikazanim 1968. godine.

Od 1956. godine živi u Kolombu u Šri Lanki. Lekari su 1988. konstantovali da boluje od post poli sindroma i od tada je vezan za invalidska kolica. Britanska kraljica proglasila ga je vitezom 2000. godine.

Poznatija Klarkova dela su "S druge strane neba", "Pad mesečeve prašine", zbirka pripovedaka "Sastanak sa Ramom", zatim "2010: Druga odiseja", zbirka pripovedaka "Pesme daleke zemlje", "2061: Treća odiseja" i "Susret sa meduzom
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeThu Mar 20, 2008 11:41 am

ode artur...
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeThu Mar 20, 2008 11:41 am

Proljeće stiglo jutros u 06.48 sati

U Bosnu i Hercegovinu i na sjevernu polukuglu Zemlje, proljeće je stiglo jutros u 6 sati i 48 minuta.

Istovremeno, u zemljama ispod ekvatora, na južnoj Zemljinoj polukugli, počela je jesen. Proljeće će trajati 92,75 dana i to do 21. juna kada počinje ljeto.

U momentu početka proljeća Sunce se nalazi u sazviježđu Riba. Sunce je jutros u Sarajevu izašlo u 5.49, a zaći će u 17.59 sati.
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeMon Mar 24, 2008 12:58 pm

Devet godina od NATO bombardovanja
24. mart 2008. | 07:02 -> 09:09 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd, Priština -- Na današnji dan pre devet godina počela je vazdušna intervencije NATO-a protiv tadašnje SR Jugoslavije.

Bombardovanje je počelo nešto pre osam sati uveče, a jugoslovenska vlada iste noći proglasila je ratno stanje. Bombardovanju su prethodili neuspešni mirovni pregovori u Rambujeu. Tokom 78 dana, koliko je trajala akcija NATO-a, teško su oštećeni infrastruktura, privredni objekti, škole, zdravstvene ustanove, medijske kuće, spomenici kulture.

Povod za vojnu intervenciju bio je sukob oružanih snaga Srbije i albanskih pobunjenika na Kosovu.

Odluku o napadu doneo je, 23. marta 1999, tadašnji generalni sekretar NATO-a Havijer Solana, nakon propalih pregovora u Rambujeu i Parizu, jer su tadašnje vlasti u Beogradu odbile da prihvate vojni aneks ugovora za rešenje kosovske krize, koji je praktično predviđao okupaciju SRJ.

Prva meta napada bili su vojni aerodromi u Prištini, Podgorici, Batajnici i Užicu, kao i ciljevi u Kuršumliji, Novom Sadu, Pančevu, Kragujevcu i Lučanima.

Gotovo da nema grada u Srbiji koji se tokom 11 nedelja bombardovanja bar nekoliko puta nije našao na meti projektila NATO-a.

Osim pripadnika Vojske Jugoslavije, velik broj žrtava bili su civili.

Mesec dana nakon početka napada pogođena je zgrada RTS-a, u kojoj je, prema odluci rukovodstva, ostalo 16 radnika koji su tom prilikom poginuli.

Njihove porodice okupljaju se svakog 23. dana u mesecu ispred spomenika "Zašto?".

"Mi smo još uvek u noći tog događaja. Možda u dnevnoj svetlosti ne pokazujemo tu bol, ali naše noćne more su užasne. Svuda oko nas krivci šetaju, nisu svi procesuirani", kaže Žanka Stojanović, majka poginulog radnika RTS-a.

Tokom 78 dana vazdušne kampanje poginuli su, prema podacima državnih organa, 1.002 pripadnika Vojske Jugoslavije i policije Srbije i oko 2.500 civila, među kojima 89 mališana, a oko 10.000 ljudi je ranjeno i povređeno.

Tokom napada izvršeno je 2.300 vazdušnih udara, a bačeno je preko 4.000 bombi i raketa.

Bombardovanje je završeno 10. juna 1999, potpisavanjem Kumanovskog sporazuma i usvajanjem Rezolucije 1244 Saveta bezbednosti UN.

Tim aktima predviđeno je povlačenje Vojske Jugoslavije sa Kosova, gde su zatim raspoređene međunarodne vojne trupe
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 12:48 am

Preminuo Boris Dvornik
24. mart 2008. | 12:33 | Izvor: FoNet, Tanjug
Split -- Legendarni hrvatski pozorišni, televizijski i filmski glumac, scenarista i reditelj Boris Dvornik preminuo je noćas u Splitu.

Boris Dvornik je rođen je 16. aprila 1939. u Splitu. Srednju glumačku školu završio je u Novom Sadu, a Pozorišnu akademiju u Zagrebu. Na filmu se prvi put pojavio 1960. u delu Franceta Štiglica "Deveti krug". Nakon toga, odigrao je važne uloge u komedijama "Martin u oblacima" i "Prekobrojna". Niz njegovih uloga u komedijama nastavljen je do sredine 60-ih, nakon čega preuzima uloge s ratnom tematikom.

Nastupio je u više od 40 igranih filmova, te u mnogim televizijskim dramama i serijama.

Vrhunac popularnosti ostvario je 70-ih godina ulogom Roka Prca u seriji "Naše malo misto", te ulogom brijača u seriji "Velo misto".

Te su mu uloge donele status jednog od najpriznatijih glumaca bivše Jugoslavije. No, nakon 70-ih godina uglavnom je glumio u Hrvatskom narodnom kazalištu u svom rodnom Splitu.

Početkom rata, Dvornik je medijsku pažnju u nekoliko navrata privlačio svojim kontroverznim (ne)prijateljstvom s još jednim velikim glumcem ovih prostora - Velimirom Batom Živojinovićem. Iako su od Dvornikovih prvih filmova bili veliki prijatelji, njih dvojica su se 1991. javno odrekli
jedan drugoga nizom pisama.

Trinaest godina kasnije pokušali su se pomiriti, ali do javnog pomirenja došlo je tek 2006, i to video-vezom između Splita i Beograda. Tom prilikom, Dvornik je izjavio da je njihova svađa bila "samo nesporazum".

V(IJ)EST DANA ! 85715863647e7c6372570e793993492_big
Na vrh Go down
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 12:49 am

Tuga, bas me je rastuzila vest danas kad sam cula . Sad

Ne pociva u miru ! Slava mu !
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 12:56 am

stvarno tuga ... bas mi je zao ... veliki glumac .. samo mi zao sto nije stigao da se vidi sa Batom Zivojinovicem ... Nek pociva u miru ... Crying or Very sad
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 1:00 am

bas je bio simpa cikica, slaba sam na starce i djecu Sad
nek pociva u miru...
Na vrh Go down
Sponsored content





V(IJ)EST DANA ! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: V(IJ)EST DANA !   V(IJ)EST DANA ! Icon_minitime

Na vrh Go down
 
V(IJ)EST DANA !
Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» hit dana. hit dana. hit dana.
» fotografija dana...
» sportske v(ij)esti dana.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: DRUŠTVO :: Filozofija, kultne stvari, posao i novac i jos mnogo toga ...-
Idi na: