SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 fantasticni broj 7.

Go down 
3 posters
AutorPoruka
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

fantasticni broj 7. Empty
KomentarNaslov komentara: fantasticni broj 7.   fantasticni broj 7. Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 10:53 pm

bas nesto razmisljam o broju 7. nisam numerolog i nemam blage veze sa numerologijom, ali sam se zamislila kad sam videla na koliko mesta se susrecemo sa pomenutim brojem. na primer, kad bacite kockicu za jamb brojevi na gornjoj i donjoj strani ce uvek dati broj 7. dalje, papir, ma koje velicine, mozete presaviti ukupno 7 puta (vise od toga je nemoguce)...
znate li vi za neku caku?
Na vrh Go down
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

fantasticni broj 7. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: fantasticni broj 7.   fantasticni broj 7. Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 10:58 pm

ah da, zaboravih 7 kontinenata Very Happy
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

fantasticni broj 7. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: fantasticni broj 7.   fantasticni broj 7. Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 11:00 pm

ja ne znam u cemu je fora .. sa tim brojem 7
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

fantasticni broj 7. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: fantasticni broj 7.   fantasticni broj 7. Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 11:01 pm

pa ne znam ni ja, ali eto, na mnogo mesta susreces nesto vezano za 7
Na vrh Go down
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

fantasticni broj 7. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: fantasticni broj 7.   fantasticni broj 7. Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 3:48 am

dosta ljudi kaze da je to njima sretan broj, mada sam ja uvijek smatrala da mi je 10 Cool sretni broj, i jeste...
mada ima dosta toga vaznog vezanog za sedam...Bog je stvarao svijet 6 dana i 7. se odmarao po cemu to predstavlja kompletnost, onda kao sto milica rece 7 kontinenata , sedam okeana, dana...
a evo sta kazu numerolozi i ostali:)...

SEDAM
U mnogim se religijama sedam smatra najsavršenijim brojem, a u hebrejskom jeziku čak čini korijen riječi koja u prevodu znači biti potpun, cjelovit. To je broj svemira te u sebi kombinuje božansko i duhovno (trojka) s tjelesnim i zemaljskim (četvorka). Nakon što je dovršio posao, stvaranje svijeta, sedmi se dan Bog odmarao, zbog čega broj sedam predstavlja savršenu cjelovitost, dostignuće.
Ne bi imalo smisla nabrajati sva značenja broja sedam budući da ima neko značenje u gotovo svakoj kulturi i religiji. Tradicionalno se osim toga povezuje s planetom Venerom i zemaljskim ljudskim osjećajima, tačnije seksualnošću.


Sedmice obilježavaju sedam duginih boja, sedam muzičkih nota, sedam je dana u tjednu, sedam je svetih sakramenata, sedam glavnih čakri.
7 je broj Neptuna.
Ljudi broja 7 su vrlo intuitivni, zanima ih mistika, vole otkrivati. Sanjari su u duši, teško se snalaze u realnom svijetu. Pomalo su suzdržani, no to ne znači da su nedruštveni. Imaju bogat unutarnji život, mašta im je vrlo razvijena. Ako žele izbjeći razne živote probleme, moraju intenzivno raditi na sebi, duhovni razvoj je za njih vrlo bitan.
Na vrh Go down
Sponsored content





fantasticni broj 7. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: fantasticni broj 7.   fantasticni broj 7. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
fantasticni broj 7.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Broj telefona!
» Pogrijesili ste. Pogresan broj :-)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: ARHIVA :: Arhiva tema-
Idi na: